Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Poriadok v kuchyni. Ako šikovne uskladniť trvanlivé potraviny a bylinky?

Poriadok v kuchyni. Ako šikovne uskladniť trvanlivé potraviny a bylinky?

Prehľadne, štýlovo a hlavne účelne upratané potravinové skrine či komory. To je sen každej zručnej gazdinky. Ako sa správne skladujú jednotlivé druhy potravín? Čo urobiť s bylinkami, aby sme im zabezpečili dlhú životnosť? Ako mať poriadok v zásobách?

Profesionálni kuchári to už dávno vedia. Uskladňovať potraviny v obaloch, v ktorých ich prinesiete do kuchyne, nie je vhodné. Veľmi ťažko udržíte poriadok v celej hŕbe sáčkov a obalov, ktoré majú rôzne veľkosti či zlú kvalitu balenia. Navyše potravinám takto hrozí aj navlhnutie.

Tomu všetkému sa u profíkov snažia vyhnúť. Veď poznáte niečo horšie ako rozsypané cestoviny či soľ po celej poličke? My veru nie. Preto prinášame zopár rád, ako sa tomu vyhnúť.

Bylinky, soľ či korenie treba chrániť pred vlhkosťou

Či už si bylinky sušíte sami, alebo ich kupujete, jedno je isté. Po dôkladnom vysušení nemajú rady vlhkosť. Tá spôsobuje stratu ich arómy, liečivých účinkov a môžu sa objaviť plesne. Rovnako nemajú rady veľa svetla či slniečka. Najlepšie je skladovať ich v tmavých, hermeticky uzavretých nádobách. V najideálnejšom prípade by mali byť sklené, plastové alebo plechové.

kuchynská dóza na čaj

Obdobný spôsob skladovania ako pri bylinkách platí aj pre koreniny. Je veľmi praktické presypať ich do menších nádob. Okrem toho, že je takýto spôsob účelový, udržíte si tak ľahko poriadok. Zvedavá svokra tak môže pokojne nahliadnuť do poličiek. Nezabudnite si nádobky označiť štítkami s popismi. Verte, že pomýliť si sladkú papriku s tou ostrou môže byť riadna galiba.

Soli svetlo nevadí. No, rovnako ako koreniny, je náchylná na vlhkosť. Skladujte ju preto v nádobe, kam sa nedostane. Ak si nie ste istí, môžete do nej pridať zopár zrniek ryže. Tá zabezpečí, že sa v soli nebudú vytvárať hrudky.

Cestoviny vždy po ruke

Uskladniť sušené cestoviny nie je veľmi zložité. Treba ich však uchovávať v suchu. Ak máte tie kupované, obyčajne sa predávajú v obaloch, ktoré sa ľahko trhajú. V prípade, že nespotrebujete celý balíček naraz, môžete sa snažiť ho uzavrieť ako viete. Skrátka takmer vždy sa objaví nejaké to penne tam, kde by byť nemalo.

Skúste si zadovážiť nádoby na cestoviny. Môžu byť priehľadné alebo zdobené. Dohliadnite, aby mal vrchnák tesnenie.

dózy do kuchyne

Na čo dať pozor pri skladovaní cukru?

Pre uskladnenie cukru nie je dôležité, či používate klasický biely, trstinový, alebo kokosový. Je jedno, či je kryštálový, mletý, tvarovaný. Všetky druhy cukru majú jedno spoločné. Absorbujú do seba pach okolia.

Preto nie je dobré cukor skladovať spolu s inými potravinami v papierových obaloch. Kto by chcel, aby mu cukor voňal ako vrece zemiakov? Ak ho ale uzavriete do sklenenej nádoby napríklad s vanilkovým strukom, získate voňavú prísadu do koláča.

nádoba na sladké

Skladovanie trvanlivých potravín nie je veda

Pri trvanlivých potravinách platí, že vlhkosť je hlavný nepriateľ. Uzatvárateľné nádoby s popisnými štítkami je správna cesta. Udržíte si tak prehľad, poriadok a štýl starostlivej pani domu. V Galérii bývania Styla nájdete veľký výber rôznych dóz či škatuliek. Stačí si vybrať podľa vkusu a štýlu do tej vašej kuchyne.