Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Inteligentné svietidlá: týchto 10 miest v byte rozžiaria do dokonalosti

Inteligentné svietidlá: týchto 10 miest v byte rozžiaria do dokonalosti

Dnes už žiarovky dokážu prekvapivé veci, veď „inteligenciu“ majú takpovediac v rodnom liste. Pomôžu nám so zaspávaním a vstávaním, s prípravou večierku a tiež s ochranou zraku.

Skôr ako ich zakúpite, spoznajte ich naživo v predajni svietidiel. Platí to najmä pre menej skúsených či menej technicky nadaných. Nechajte si vysvetliť, ako sa obsluhujú a čo dokážu. Je to jednoduchšie, ako si študovať návody z manuálu. Jednou z možností, kde vám odborne poradia, je i Galéria bývania Styla v Bratislave.

Nielen úspora energie

Úspora energií už dávno nie je jediným benefitom inteligentných svietidiel. Moderná doba ponúka oveľa viac, ako je možnosť stmievania, časovače, zmena farieb, zaspávanie alebo budenie svetlom, či dokonca stroboskop a reproduktor, ktoré sú súčasťou žiarovky. Navyše, všetko sa dá ovládať diaľkovým ovládačom alebo cez smartfón.

inteligentne svietidla

Pri kúpe „obyčajnej” žiarovky sledujte nielen spotrebu energie, ale aj ekvivalent hodnoty vo wattoch. Pozor i na teplotu svetla. Kým kedysi sme boli zvyknutí na žlté tóny žiaroviek, dnes nás môže nemilo prekvapiť studené svetlo zakúpeného produktu.

1. Pracovná kuchynská plocha ako za bieleho dňa

Trendové LED pásy nad pracovnou kuchynskou plochou ju dokážu osvetliť po celej dĺžke, čo je veľmi praktické. Uloženie v krycej lište ich chráni pred usádzaním nečistôt a mastnoty a tiež plynule rozptýli svetlo zo svetelných bodov umiestnených niekoľko centimetrov od seba.

Pri výbere je veľmi dôležité siahnuť po LED páse, ktorý svietivosťou a farebnosťou imituje denné svetlo. To pomôže pri varení, potraviny a jedlá budú mať takú farbu, ako hovorí naša skúsenosť. Ľahko si tiež všimneme, ak sú potraviny pokazené. Navyše, jedlá pod studeným svetlom nepôsobia lákavo, čo môže negatívne ovplyvniť chuť do jedla.

2. Dokonale na pracovnom stole

Výber osvetlenia záleží od toho, čo na pracovnom stole bežne robíme. Keď pracujeme na počítači, postačí svetlo s menšou intenzitou, ako keď maľujeme, šijeme či niečo majstrujeme. Ak potrebujeme svetlo raz silnejšie a inokedy slabšie, nemusíme mať dve lampy. Stačí jedna so silnou žiarovkou a s možnosťou stmievania.

Stmievať sa dá buď dotykom, diaľkovým ovládačom, alebo smartfónom. Podobne ako na pracovnej linke, svetelnosť má byť podobná ako denné svetlo, prípadne môže byť o niečo teplejšia. Dôležitý je výber samotnej lampy. Ideálne sú lampy s pohyblivým ramenom a otáčavým krytom.

3. Posvieťte si na návštevu

Lampy v obývačkách pozostávajú zvyčajne z troch a viacerých objímok na žiarovky, a to nie náhodou. Podľa toho, či sme zapli jeden alebo dva vypínače, sa rozsvietili buď jedna, alebo všetky žiarovky. Je to vlastne manuálna regulácia svietivosti.

Dnes to zvládne jedna žiarovka a vypínač s funkciou stmievania. Dá sa ovládať manuálne, otáčaním vypínača, dotykom vypínača alebo na diaľku cez ovládač či smartfón. Takže keď podávate občerstvenie, môžete intenzitu svetla v lampe pridať a neskôr, pri rozhovoroch, o niečo stlmiť.

A ak ešte zakúpite špeciálnu žiarovku s RGB, pohrať sa môžete i farebnosťou osvetlenia. Niektoré dokonca ponúkajú funkciu stroboskopu, čo ocenia najmä mladí na domácej párty.

svietidla pracovny stol

4. Svieti a hrá zároveň

Existujú lampy, v ktorých je reproduktor zabudovaný priamo do žiarovky alebo do telesa. Nebýva extra výkonný, ale na bežné počúvanie rádia alebo hudby ako kulisy celkom postačuje. Ovláda sa zvyčajne smartfónom cez bluetooth. Väčšina z nich ponúka i možnosť farebných zmien, časovač či budík.

Pri prvom zapnutí sa zariadenia spárujú a vy si stiahnete neplatenú aplikáciu do mobilu, ktorou budete svetlo i reproduktor ovládať. Využijete ho dobre v kuchyni ako hudobnú kulisu pri varení, v obývačke pri návštevách alebo večer v spálni, ak sa nechávate radi uspávať hudbou. Nastavený časovač potom svetlo i reproduktor vypne.

5. Na posteli ako v oblakoch

Náladové svetlo dokáže navodiť príjemnú uvoľňujúcu atmosféru. Diaľkový vypínač je tu celkom praktický, svetlo vypíname a zapíname poležiačky z postele. Predstavte si, že LED pásy situujete po celom obvode pod posteľ. Po zotmení posteľ vyzerá, akoby sa vznášala nad podlahou a vy do nej vhupnete ako do ríše snov. Ak si trošku priplatíte za RGB LED pás, čiže pás s možnosťou zmeny farby, večernej fantázii sa medze klásť nebudú.

Toto riešenie je i praktické. Keďže svetlo smeruje na podlahu, v noci, keď potrebujete ísť na toaletu, vás nepreberie.

6. Zdravé ranné prebúdzanie

Viete, že sme fyziologicky nastavení tak, že mozog, i keď spíme, vníma, či je svetlo alebo tma? Zaznamenáva i ranné brieždenie a začne pozvoľna a prirodzene organizmus pripravovať na vstávanie. Ak máte problém so vstávaním za tmy skoro ráno alebo počas zimy, je takéto svetlo pre vás to pravé. Časovačom na lampe nastavíte pozvoľné rozsvecovanie cca pol hodinu pred budíkom.

7. Zrkadlo a dobrá nálada

Pri výbere svetla k zrkadlu je, podobne ako pri kuchynskej linke, dôležitá dostatočná svietivosť a farba svetla. V studenom svetle vyzeráme starší, unavení a nezdraví. Ak by sme sa tak videli každý deň v zrkadle, na nálade by nám to nepridalo.

Preto sem zvoľte svetlo čo najviac prirodzené, prípadne s jemne teplým nádychom. Dôležité to je i kvôli farbocitu – aby sme dobre odhadli zladenie farby oblečenia a dámy mejkap, očné tiene a rúž.

zrkadlo lampa

8. Aby sme sa v noci neprebrali

Ak vás pri návšteve toalety či kontrole detí v noci svetlo preberie, zle sa opäť zaspáva. Trasu, ktorú používate, preto lemujte svetlami s nízkou svietivosťou so senzorom pohybu a automatickým vypínaním. Dávajú sa buď priamo do zástrčky, alebo sú na baterku, opatrené lepiacimi bodmi na prilepenie na nábytok.

9. Chráňte si oči pri sledovaní televízie

Platí to pre sledovanie obrazovky za tmy, ktoré oči výrazne unavuje. Stačí málo, aby ste sa tomu vyhli. Za obrazovkou je potrebné vytvoriť svetelný efekt, čo oči vo výsledku menej unaví. Používajú sa na to LED pásy. Tento spôsob osvetlenia má i svoj názov, ambientné osvetlenie. Diaľkovým ovládačom môžete meniť intenzitu podľa potreby.

10. Pre deti, ktoré sa boja tmy

Tu skvelo poslúžia lampy s časovačom. Vypnutie svetla nastavíte na dobu, kedy už zo skúsenosti viete, že vaše dieťatko spí. Ak je už väčšie, pridajte i lampy so senzorom pohybu.

svietidla detska izba