Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Bezpečnosť v byte začína úpravou nábytku

Bezpečnosť v byte začína úpravou nábytku

Pocit bezpečia je jednou z najzákladnejších potrieb. Chceme ochrániť svoju rodinu a majetok pred nečakanými nehodami, ale aj zlodejmi. Riešením sú rôzne snímače aj základné opatrenia týkajúce sa nábytku. Viete, čo všetko môžete urobiť pre bezpečie svojho domova?

Bezpečný byt je o predvídavosti. Myslite aspoň tri kroky dopredu. V prvom rade potrebujete zabezpečiť svoje bývanie pred zlodejmi a špekulantmi, ktorých je od Bratislavy po Košice viac než dosť. Druhým krokom je ochrana pred vlastnou nepozornosťou alebo zábudlivosťou.

V neposlednom rade myslite aj na deti. Príchod nového člena domácnosti si vyžaduje radikálnu úpravu priestoru aj nábytku.

Kvalitné dvere a okná zabránia vlámaniu

Najlepším spôsobom, ako ochrániť svoj byt pred zlodejmi je kombinácia mechanického a elektronického zabezpečenia. Začať treba od kvalitných vchodových dverí. Obyčajné dvere vylomí aj menej zdatný zlodej.

Bezpečnostné dvere ho potrápia o niečo dlhšie. Delia sa do rôznych kategórií podľa toho, aký dlhý čas dokážu odolávať zlodejovi, prípadne, aké nárazy vydržia. Napríklad dvere 4. triedy odolajú aj vŕtačke alebo sekere.

Elektronicky si môžete byt zabezpečiť alarmom, ktorý sa dá jednoducho napojiť na mobilný telefón. Moderné senzory už dokážu počítať aj s tým, že máte doma psa alebo že sa v určitom čase vrátia deti zo školy.

Voda a oheň sú zlí páni

Nepríjemným prekvapením pre každého majiteľa bytu je vytopenie alebo požiar. Proti týmto hrozbám sa chráňte snímačmi dymu alebo vytopenia. Existujú aj senzory, ktoré disponujú vlastným zdrojom energie a fungujú aj v prípade výpadku elektriny. Snímač dymu môžete umiestniť nielen do kuchyne, ale aj do obývačky alebo detskej izby.

nabytok bratislava

Inteligentná domácnosť pre zábudlivých

Vďaka moderným technológiám sa dá dosiahnuť bezpečnosť bytu aj prostredníctvom rôznych aplikácií. Takéto programy dokážu spravovať celý bezpečnostný systém aj cez mobilný telefón.

Vďaka aplikáciám dokážete vypnúť elektrospotrebiče na diaľku a vidíte aj to, čo je v dome zapnuté. Ak si nie ste istí, či ste zhasli svetlo alebo vypli žehličku, aplikácia vám to povie.

Ako zabezpečiť cennosti?

Cennosti a väčšie sumy peňazí sú najväčším lákadlom pre zlodejov. Dobrú ochranu drahšieho majetku urobí trezor. Vyberajte iba výrobky certifikovaných predajcov a všimnite si aj to, či sa dá trezor ukotviť do steny, aby vám zlodej neodišiel aj s trezorom.

Opatrenia, ktoré ochránia vaše deti

bezpečnosť detí

Príchod dieťatka do bytu si vyžaduje dôslednú úpravu nábytku a celého bytu. Malý lezúň alebo chodec je skutočne vynaliezavý. Rodičom sa odporúča si byt preliezť po štyroch rovnako ako dieťa. Z tejto perspektívy objavia aj nástrahy, ktoré by si inak nevšimli.

Nábytok a ostré hrany skriniek je vhodné oblepiť mäkkými bezpečnostnými rohmi. Nevynechajte ani jedálenský alebo konferenčný stolík. Samostatnou kategóriou sú šuplíky a dvierka na skrinkách. Riešení, ako zabezpečiť skrinky pred otvorením, je mnoho. Vyberte si také, ktoré vám bude najlepšie vyhovovať.

Z bytu je aspoň zo začiatku vhodné odstrániť menšie koberčeky alebo podložky, o ktoré sa môže malý človiečik potknúť. Ideálnou voľbou sú hladké povrchy, napríklad laminátové podlahy.

Z kuchyne odstráňte obrus, aby dieťa nemohlo stiahnuť na seba predmety zo stola. Na sporáku varte iba na zadných platniach. Elektrické zásuvky zabezpečte detskými poistkami a preverte si aj to, či nie je niektorá z vašich izbových rastlín jedovatá.

Osobitnú pozornosť venujte oknám. Zabezpečte ich poistkami. Ak potrebujete otvoriť okno dokorán, nevzďaľujte sa od neho a majte dieťa neustále na očiach. Samostatnou kapitolou sú záclony a závesy, do ktorých sa dieťa môže zamotať. Oveľa bezpečnejšie sú rôzne tieniace systémy.

Veríme, že sa vašej domácnosti budú všetky nehody a nepríjemnosti oblúkom vyhýbať. A ak už máte alarmy rozmiestnené a dvere zabezpečené, je načase si kúpiť aj zopár dizajnových kúskov, ktoré spestria interiér. Budeme radi, ak nás navštívite v Galérii bývania STYLA v Bratislave.