Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Aké sú výhody a nevýhody záhradného kovového nábytku?

Aké sú výhody a nevýhody záhradného kovového nábytku?

Zariaďujete si záhradu, plánujete si balkón? Máte zálusk na kovový záhradný nábytok? Vychválime vám jeho prednosti a vyzradíme nedostatky.

Celokovový záhradný nábytok kúpite dnes už v mnohých štýloch. Romantickejšie duše si nájdu svoje v ornamentálnej podobe, vhodnej do záhrad plných voňavých kvetín alebo záhrad pripomínajúcich anglický vidiek.

Rovnakú rôznorodosť môžeme pozorovať aj vo farbách. Biely záhradný nábytok sa hodí do exteriérov plných farebných kvetov.

V ponuke je i čierna alebo sivá farba, ktorá skvelo podčiarkuje striedmejšie kombinácie. Jednoduché tvary kovového nábytku v týchto farbách sa hodia do bežných mestských záhrad, v dizajnovej podobe i k minimalistickému domu. Na sedadlo a opierku sa používa napríklad takzvaný ťahokov, čo sú tenké plošné kusy kovu s malými otvormi.

Subtílny a predsa pevný záhradný nábytok

V porovnaní s inými materiálmi používanými pre záhradný nábytok si kov môže vďaka veľkej pevnosti dovoliť aj istú subtílnosť konštrukcie. A práve to ho robí adeptom, ako sme už spomínali, do moderných a dizajnových záhrad.

Avšak ako vždy, i tu platí: uprednostnite kvalitný kovový nábytok, kde výrobca garantuje jeho dobré vlastnosti. Patrí k nim, okrem pevnosti a subtílnosti, najmä dlhá životnosť a najmä ľahká údržba. Na vyčistenie nábytku si vystačíte so saponátovou vodou a mäkkou kefkou, v prípade väčšieho znečistenia môžete použiť i vysokotlakový čistič.

Je dobré vedieť, že materiál, či už oceľ, alebo ľahší hliník, výrobcovia vylepšujú buď pomocou prísad, alebo špeciálnej povrchovej úpravy tak, aby dlhodobo vydržal v exteriéri, nehrdzavel a bol odolný voči vlhkosti a vode.

Pozor, páli

Kov má, v porovnaní s drevom i plastom, vysokú tepelnú vodivosť, čo znamená, že sa, najmä v horúcom lete, rýchlo ohrieva, až prehrieva. Keď ho necháte postavený na slnku, doslova páli. Preto mu nájdite miesto v tieni, pod strechou terasy alebo pergoly. A naopak, keď sú teploty nízke, pôsobí na rozdiel od dreva veľmi studeno.

Tento problém však viete z veľkej miery vyriešiť čalúnenými vankúšmi a opierkami chrbta, vďaka ktorým sa telo pri sedení nedotýka horúceho alebo studeného kovu. Navyše tieto vankúše urobia z tvrdého nábytku pohodlné a príjemne mäkké sedenie.

záhradný kovový nábytok

Nedostatky kovu odstráni iný materiál

Najväčšie nedostatky celokovového nábytku „odstráni” kombinácia s inými materiálmi, najčastejšie s drevom a plastom, vrátane plastových výpletov, prípadne špeciálnych exteriérových textílií. Kvôli pevnosti a dlhej životnosti je konštrukcia väčšinou vyrobená z kvalitného kovu, kým sedadlá a opierka zo spomínaných pohodlnejších materiálov. Aj podrúčky bývajú z dreva alebo sú obmotané plastovým vláknom.

Pred kúpou si nábytok vyskúšajte

Záhradný nábytok nie je lacný, a preto je dobré vymedziť si dostatok času na jeho odskúšanie. Môžete tak spraviť napríklad aj u nás, v Galérii bývania STYLA. Posadíte sa doň, zistíte, či je pohodlný a či vám vyhovuje výška sedu i výška stolíka. Poťažkajte si v rukách stoličku, aby ste zistili jej hmotnosť, čo je dôležité pri jej prenášaní. Pozor však, príliš ľahké kusy nie sú vhodné do veterných oblastí.

Skôr než sa rozhodnete pre kúpu kovového záhradného nábytku, zvážte vlastnosti  drevených exteriérových modelov.