Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
7 faktorov, ktoré najviac ovplyvňujú váš spánok

7 faktorov, ktoré najviac ovplyvňujú váš spánok

Prebúdzate sa aj po niekoľkohodinovom spánku unavení? Pravdepodobne ani netušíte, že máte v spálni zlodeja spánku. Môže ním byť nekvalitný matrac, teplo, hluk od susedov, ale aj svetlo z pouličnej lampy. Prezradíme vám, na čo by ste si mali dať najväčší pozor.

Ranná únava je znakom, že váš spánok nie je dostatočný. Na vine nemusí byť len dĺžka spánku, ale predovšetkým jeho kvalita. Plnohodnotný spánok musí byť v prvom rade nerušený.

Na to, aby ste sa pokojne vyspali, potrebujete odstrániť všetky rušivé vplyvy. Vybrali sme sedem faktorov, ktoré majú najväčšiu moc nad vašimi sladkými snami. Okrem toho sa dozviete aj to, kam si ísť v Bratislave po kvalifikovanú radu ohľadom výberu matraca.

spalna bratislava

Tma „tmúca“

Úhlavným nepriateľom spánku je svetlo. Ak si myslíte, že so zatvorenými očami ho nevnímate, nie je to pravda. Naše oko je vybavené špeciálnymi bunkami, ktoré reagujú na svetlo, aj keď spíte. Vďaka nim váš mozog vie, či je čas na spánok alebo by bolo vhodnejšie vstať.

Pred spánkom pozhasínajte všetky svetlá a vypnite elektroniku. Ak si pred spánkom zvyknete čítať, používajte iba mierne osvetlenie. Rovnako myslite aj na ráno. Prebúdzanie sa s lúčmi slnka je síce príjemné, ale ak nechcete vstávať uprostred leta o piatej, dbajte na to, aby ste mali okná zatemnené.

Dostatok čerstvého vzduchu

Pred spaním si vždy dôkladne vyvetrajte. Okrem toho, že pred niekoľkohodinovým spánkom potrebujete vymeniť vydýchaný vzduch, miestnosť sa príjemne ochladí. Váš mozog sa vďaka chladnému a čerstvému vzduchu automaticky prepne do režimu zaspávania.

Optimálna teplota na spanie

Každému vyhovuje v spálni iná teplota. Kým niekto potrebuje skutočný chlad, pre iného je prijateľnejšia o trochu vyššia teplota. Ale v zásade by nemalo byť v spálni príliš teplo. Mimoriadne citlivá na teplotu je práve REM fáza spánku. Pri nevhodnej teplote sa táto fáza nemusí vôbec dostaviť a vy sa ráno zobudíte ako po prebdenej noci.

Káva, alkohol a jedlo

Nepite kávu v neskorých večerných hodinách. Platí to aj v prípade, ak viete, že po nej zaspíte. Spánok po vypití kávy nebude ani zďaleka taký plnohodnotný. Kofeín skráti fázu REM a zvýši počet krátkych prebudení počas noci. Napriek tomu, že budete spať celú noc, ráno sa môžete cítiť unavení. Rovnaká zásada platí aj pre alkohol.

Čo sa týka stravovania, nemali by ste ísť do postele ani veľmi najedení, ani hladní. Našťastie sú jedlá, ktoré si pokojne môžete dopriať aj tesne pred spánkom. Sú nimi napríklad čerešne, ktoré prirodzene obsahujú melatonín. Dobrú službu urobí aj jazmínová ryža alebo pohár mlieka.

Kvalitný matrac

Ani v najideálnejšej spálni sa nevyspíte do ružova bez kvalitného matraca. Je alfou a omegou vášho zdravia a každodennej energie.

Správny výber matraca nie je vôbec jednoduchou záležitosťou a vyžaduje si poradenstvo od kvalifikovaného personálu. Ak chcete odbornú radu, môžete navštíviť špecialistov na spánok v Galérii bývania STYLA v Bratislave.

Nájdete tu spoločnosť Materasso, ktorá je najväčším výrobcom matracov na Slovensku, ale aj špecializovanú predajňu PreSpánok so širokým sortimentom ortopedických matracov a vankúšov. Ak si potrpíte na kvalitu, skúste zamieriť do showroomu Cichy.

matrac bratislava

Pokojná myseľ – výdatný spánok

Len málokto dokáže vypnúť len tak z minúty na minútu. Navyše plná hlava povinností, myšlienok a úloh dokáže odsunúť fázu zaspávania aj o niekoľko hodín. Ak je to aj váš prípad, spíšte si večer zoznam povinností na ďalší deň. Vďaka ich zapísaniu si vyčistíte hlavu a rýchlejšie zaspíte.

Spánkové rituály

Pre pokojný spánok potrebujete rituály a pravidelnosť – rovnako ako malé deti. Základom je zaspávanie a vstávanie v rovnakom čase, víkendy nevynímajúc. Telo si na rytmus veľmi ľahko zvykne a vďaka prirodzeným biologickým hodinám rýchlo zaspíte a ráno sa zobudíte oddýchnutí.

Na záver nám už len zostáva vám zaželať príjemné sny, málo starostí a tešíme sa na vašu návštevu Galérie bývania STYLA v Bratislave.